Aktualności

Pielgrzymka Dzieci Maryi na Górze św. Anny

niedziela, 14 października 2018r.

W ostatni weekend dziewięć naszych Marianek brało udział w pielgrzymce Dzieci Maryi na Górze św. Anny. Przygotowałyśmy piątkową modlitwę wieczorną dla wszystkich Marianek. W sobotę po mszy św. z biskupem Rudolfem Monika Konieczna i Emilka Klimek otrzymały z rąk ks. biskupa wyróżnienia. Świetnie bawiłyśmy się również na sobotnim pogodnym wieczorze. Piękna jesienna pogoda i pogoda ducha sprawiły, że radośnie spędziłyśmy razem ten czas.

Odpust

niedziela, 30 września 2018r.

W niedzielę 30 września, jak co roku, uczestniczyliśmy w uroczystej procesji odpustowej. Mszę św. koncelebrował ks. Daniel Breguła - dyrektor Domu Księży Emerytów w Opolu.

Dożynki

niedziela, 9 września 2018r.

W niedzielę 9 września o godz. 9:00 koncelebrowana była msza św. dożynkowa za tegoroczne plony i dary ziemi. Obchodziliśmy nie tylko parafialne dożynki, ale również gminne.

Święcenie pojazdów

niedziela, 22 lipca 2018r.

Jak co roku, kierowcy zbierają się w dzień św. Krzysztofa by podziękować w modlitwach za każdy przejechany kilometr i prosić o dalszą opiekę. W niedzielę (22 lipca 2018) po popołudniowym nabożeństwie każdy kierowca i jego pojazd został błogosławiony indywidualnie.

Kiermasz

niedziela, 1 lipca 2018r.

W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwiec) wypada rocznica konsekracji naszego kościoła - tzw. Kiermasz. Obchodzimy go zawsze w niedzielę następującą po tym święcie.

Dzień Ojca i nagrody

niedziela, 24 czerwca 2018r.

W niedzielę 24 czerwca, z okazji minionego dzień wcześniej Dnia Ojca, dzieci złożyły wszystkim ojcom życzenia a przy wyjściu z kościoła ojcowie mogli poczęstować się słodkimi piłkami czekoladowymi, które nawiązywały do trwającego mundialu.

Przy okazji zostały wręczone też nagrody najmłodszej Służbie Kościelnej - ministrantom i mariankom za wzorową i aktywną służbę. Na pucharze Marianki roku widnieje obraz Matki Bożej, a na pucharze Ministranta Roku - św. Dominika Savio.

Festyn Parafialny

niedziela, 10 czerwca 2018r.

W niedzielę 10 czerwca 2018r. na placu "Pod Lipą" świętowaliśmy  tradycyjny Parafialny Festyn Rodzinny przygotowany przez Parafialny Zespół Caritas.

Całość prowadził p. Marcin Wilczek wraz z ks. Proboszczem.

Wzorowa frekwencja, wakacyjna pogoda oraz przednia zabawa to hasła opisujące tegoroczną edycję.

Boże Ciało

czwartek, 31 maja 2018r.

Tradycyjnie w Boże Ciało udaliśmy się z procesją do 4 ołtarzy symbolizujących 4 strony świata.

Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.

Dni Krzyżowe

środa, 9 maja 2018r.

Podczas Dni Krzyżowych, 7-9 maja 2018r., szliśmy z procesją do krzyża przy drodze na Kotórz Mały, krzyża na cmentarzu oraz krzyża przy ul. Polnej w Kotorzu Wielkim.

Social media

ZŁOTA REGUŁA

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!
Mt 7,12

Kancelaria

Sprawy duszpasterskie załatwia się dziennie
30 min. po mszy św.

Nabożeństwa

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek
18:00

Środa
 8:00

Sobota
17:45 - msza niedzielna

Niedziela
 8:00,  9:30, 11:00
15:00 - nieszpory

Każda 1. niedziela
miesiąca msza o 8:00
w j. niemieckim.

Aktualny porządek nabożeństw w zakładce intencje mszalne