Aktualności

Urodziny ks. Proboszcza

niedziela, 4 listopada 2018r.

2 listopada urodziny obchodził nasz proboszcz, ks. Rajmund Kała. Z tej okazji życzymy Ci księże proboszczu dużo radości, pogody ducha, obfitości Łask Bożych, wytrwałości w trudach posługi kapłańskiej i tak jak św. Jan od Krzyża powiedział:

„Miej siłę w sercu przeciwko wszystkim rzeczom, które mogą poruszyć je ku temu, co nie jest Bogiem i bądź przyjacielem cierpień Chrystusa.”

XVIII Dzień Papieski

niedziela, 14 października 2018r.

W niedzielę 14 paźniernika obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski. Tegoroczna edycja była pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa".

Z tej okazji Caritas Parafialny oferował tzw. "Kremówki Papieskie".

 

 

Pielgrzymka Dzieci Maryi na Górze św. Anny

niedziela, 14 października 2018r.

W ostatni weekend dziewięć naszych Marianek brało udział w pielgrzymce Dzieci Maryi na Górze św. Anny. Przygotowałyśmy piątkową modlitwę wieczorną dla wszystkich Marianek. W sobotę po mszy św. z biskupem Rudolfem Monika Konieczna i Emilka Klimek otrzymały z rąk ks. biskupa wyróżnienia. Świetnie bawiłyśmy się również na sobotnim pogodnym wieczorze. Piękna jesienna pogoda i pogoda ducha sprawiły, że radośnie spędziłyśmy razem ten czas.

Odpust

niedziela, 30 września 2018r.

W niedzielę 30 września, jak co roku, uczestniczyliśmy w uroczystej procesji odpustowej. Mszę św. koncelebrował ks. Daniel Breguła - dyrektor Domu Księży Emerytów w Opolu.

Dożynki

niedziela, 9 września 2018r.

W niedzielę 9 września o godz. 9:00 koncelebrowana była msza św. dożynkowa za tegoroczne plony i dary ziemi. Obchodziliśmy nie tylko parafialne dożynki, ale również gminne.

Święcenie pojazdów

niedziela, 22 lipca 2018r.

Jak co roku, kierowcy zbierają się w dzień św. Krzysztofa by podziękować w modlitwach za każdy przejechany kilometr i prosić o dalszą opiekę. W niedzielę (22 lipca 2018) po popołudniowym nabożeństwie każdy kierowca i jego pojazd został błogosławiony indywidualnie.

Kiermasz

niedziela, 1 lipca 2018r.

W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwiec) wypada rocznica konsekracji naszego kościoła - tzw. Kiermasz. Obchodzimy go zawsze w niedzielę następującą po tym święcie.

Dzień Ojca i nagrody

niedziela, 24 czerwca 2018r.

W niedzielę 24 czerwca, z okazji minionego dzień wcześniej Dnia Ojca, dzieci złożyły wszystkim ojcom życzenia a przy wyjściu z kościoła ojcowie mogli poczęstować się słodkimi piłkami czekoladowymi, które nawiązywały do trwającego mundialu.

Przy okazji zostały wręczone też nagrody najmłodszej Służbie Kościelnej - ministrantom i mariankom za wzorową i aktywną służbę. Na pucharze Marianki roku widnieje obraz Matki Bożej, a na pucharze Ministranta Roku - św. Dominika Savio.

ZŁOTA REGUŁA

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!
Mt 7,12

Kancelaria

Sprawy duszpasterskie załatwia się dziennie
30 min. po mszy św.

Nabożeństwa

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek
18:00

Środa
 8:00

Sobota
17:45 - msza niedzielna

Niedziela
 7:00,  9:00, 11:00
15:00 - nieszpory

Zawsze aktualny porządek nabożeństw w zakładce intencje mszalne