Aktualności

"Opowieść wigilijna" wg Karola Dickensa w wykonaniu uczniów Turawskiego Gimnazjum

środa, 22 grudnia 2004r.

Tradycyjnie jak co roku, uczniowie Turawskiego Gimnazjum 22.12.br. przedstawili dla Grona Pedagogicznego oraz uczniów inscenizację z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku przeżyliśmy "Opowieść Wigilijną" wg Karola Dickensa. Swą obecnością zaszczycił nas nasz Ks. Proboszcz Józef Swolany oraz wójt i vice-wójt naszej Gminy. 18.12.br. odbyła się prapremiera dla rodziców w salce.

/ z relacji uczestniczących świadków /
Jestem pełna podziwu co do wielkości trudu włożonego przez młodych aktorów w nauczeniu się długich i trudnych ról. Szczególnej uwagi wymaga również pomysłowa i piękna scenografia - cała scena wyglądała naprawdę imponująco. W połączeniu z ogromną pracą "reżysera" - siostry Anuncjaty wyszło naprawdę interesujące i oryginalne przedstawienie, które napełniło mnie optymizmem, że w Święta Bożego Narodzenia można rozgrzać serce nawet takiego człowieka jakim był Ebenezer Scrooge, czyli każdego człowieka.

Sylwia Kubus

Święta Bożego Narodzenia są przebojowe. Każą człowiekowi nawet z dalekich stron wracać do domu rodzinnego, bo wtedy tam jest dziwnie "ciepło". Mówi o tym Karol Dickens w "Opowieści wigilijnej". Niejeden człowiek i dzisiejszych czasów podobny jest do Scrooge'a; chciwy, chytry, łapczywy; stary grzesznik dusił, ze skóry obdzierał swoje ofiary, a święta nazywał bzdurą. Wychowany w duchu religijności, zagubił w życiu wartości religijne. Miał twardą rękę i umiał wyciskać pot z ludzi. Ocierając się o chorobę i śmierć, zmienia swą postawę. Nie bez znaczenia jest postawa otoczenia; przykładem swego postępowania, może przyśpieszyć zmianę, która dokonuje się w człowieku. Obraz takiego człowieka pokazał w przededniu Wigilii zespół uczniów Państwowego Gimnazjum w Turawie. Aktorzy sprostali zadaniu, za co należą im się słowa uznania. Na szczególną uwagę zasługuje angażowanie się katechetki siostry Anuncjaty; umiejętnie wyreżyserowała ten temat. Tego rodzaju spektakl w tak rozwiniętej scenerii ubogacił serca licznie zebranej młodzieży.

Ks. Józef Swolany, prob.

Social media

ZŁOTA REGUŁA

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!
Mt 7,12

Kancelaria

Sprawy duszpasterskie załatwia się dziennie
30 min. po mszy św.

Nabożeństwa

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek
18:00

Środa
 8:00

Sobota
17:45 - msza niedzielna

Niedziela
 7:00,  9:00, 11:00
15:00 - nieszpory

Zawsze aktualny porządek nabożeństw w zakładce intencje mszalne