Aktualności

Dożynki Parafialne

niedziela, 14 września 2014r.

Wszystkim mieszkańcom Kotorza Wielkiego, którzy przyczynili się do zorganizowania dożynek, przygotowania uroczystości w kościele i przyjęcia dla parafian "Pod Lipą" serdeczne Bóg Zapłać składa ks. proboszcz.

Święcenie pojazdów

niedziela, 27 lipca 2014r.

W średniowieczu św. Krzysztof został zaliczony do grona 14 "Wspomożycieli", czyli do szczególnych patronów. Opiekował się podróżnymi, pielgrzymami, przewodnikami, flisakami, marynarzami. Dziś uważany jest za patrona kierowców, ruchu i komunikacji oraz wielu zawodów z nimi związanych (poza wymienionymi): woźniców, żeglarzy, biegaczy, jest opiekunem dróg górskich, patron górników, stolarzy, cieśli, kapeluszników, farbiarzy, introligatorów, poszukiwaczy skarbów, sprzedawców owoców, ogrodników, opiekunem twierdz i fortec, patronem dzieci. Wzywamy go w przypadku niespodziewanej śmierci, zarazy i dżumy, zagrożenia od ognia i wody, suszy, niepogody i gradu, w przypadku chorób oczu, bólu zębów i ran. Jest też patronem Wilna, a jego wizerunek znajduje się w herbie tego miasta.

Kiermasz

niedziela, 6 lipca 2014r.

W niedzielę 6 lipca obchodziliśmy w naszej parafii rocznicę poświęcenia kościoła, tzw. Kiermasz.

Boże Ciało

czwartek, 19 czerwca 2014r.

Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.

Festyn

niedziela, 1 czerwca 2014r.

Dnia 1 czerwca parafialny Caritas zorganizował festyn z okazji Dnia Matki, Dziecka i Ojca. Przybyło ok. 350 osób.

Dni Krzyżowe

poniedziałek, 26 maja 2014r.

Św. Mamert, biskup Vienne, kiedy ok. roku 450 nawiedziły Francję klęski żywiołowe, polecił odprawiać procesje błagalne na trzy dni przed Wniebowstąpieniem Pańskim (poniedziałek, wtorek, środa). Synod w Orleanie zatwierdził ten zwyczaj dla Francji w roku 511. Zwyczaj ten przyjął się w całym chrześcijaństwie. Właśnie bowiem wtedy w Europie jest wiosna w całej pełni, a wiosenne burze, deszcze, posucha mogą zniszczyć cały dobytek i spowodować głód. W Polsce procesje urządza się do krzyży przydrożnych. Stąd nazwa Dni Krzyżowe.

Social media

ZŁOTA REGUŁA

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!
Mt 7,12

Kancelaria

Sprawy duszpasterskie załatwia się dziennie
30 min. po mszy św.

Nabożeństwa

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek
18:00

Środa
 8:00

Sobota
17:45 - msza niedzielna

Niedziela
 8:00,  9:30, 11:00
15:00 - nieszpory

Każda 1. niedziela
miesiąca msza o 8:00
w j. niemieckim.

Aktualny porządek nabożeństw w zakładce intencje mszalne