Aktualności

Bierzmowanie

sobota, 11 maja 2013r.

W sobotę, 11 maja 2013r., w naszym kościele ks. bp. Andrzej Czaja udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Dylaki, Szczedrzyk i Kotórz Wielki.

Dziękuję firmie Foto Emil za zdjęcia.

Dni Krzyżowe

środa, 8 maja 2013r.

Św. Mamert z Vienne (V w.) zasłynął jako mąż modlitwy, którą zanosił za wiernych swej diecezji, dotkniętych takimi nieszczęściami, jak trzęsienie ziemi, pożar, nieurodzaje, itp. Z myślą o uproszenie urodzajów zainicjował tzw. dni krzyżowe. Podczas nich przez trzy dni (przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego) zanoszono błagalne modły połączone z procesjami. Zwyczaj ten przetrwał do naszych czasów. W tym roku odbyły się one u nas w dniach 6-8.05.2013.

Peregrynacja relikwi błog. Karoliny Kózkównej

piątek, 3 maja 2013r.

Urodziła się 2 sierpnia 1898 roku we wsi Wał-Ruda (dzisiaj Zabawa) pod Tarnowem. W jej rodzinnym domu panowała atmosfera pełna prostoty i ducha modlitwy. Codziennie odmawiano różaniec. Kolejne dni wypełnione były pracą w domu i na roli, a jej rytm wyznaczały niedziele i święta kalendarza liturgicznego. Zginęła 18 listopada 1914 roku broniąc swą dziewczęcą godność i czystość.

„Panie przymnóż nam wiary”

niedziela, 24 marca 2013r.

Pod takim hasłem w dniach 17-24.03.2013 przeżywaliśmy Misje św. w naszej parafii, którym przewodniczył O. Arkadiusz - franciszkanin. Wielkie "Bóg zapłać" mu za to! Ale również wszystkim, którzy zaangażowali się w nie - także swoim uczestnictwem.

Misje św. zostały zakończone poświęceniem Krzyża Misyjnego, które miało miejsce po ostatnim już - w tym roku - nabożeństwie Gorzkich Żali. Podczas niego nasz chór parafialny przepięknie zaśpiewał kilka piosenek pasyjnych. Dziękujemy Wam za to! Podziękowania również dla tych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej - przez to można było uzyskać odpust zupełny.

Kiermasz stroików wielkanocnych

niedziela, 24 marca 2013r.

Panie z Caritasu sprzedawały przed i po każdej mszy św. stroiki wielkanocne, ozdoby, dekoracje, itd. Serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy się w to zaangażowali - szczególne podziękowania paniom za trudy, ale też wszystkim, którzy cokolwiek kupili i w ten sposób wsparli nasz parafialny Caritas.

Pierwsze słowa papieża Franciszka I

środa, 13 marca 2013r.

Rozpoczynamy tę wspólną wędrówkę - biskup i lud. Módlcie się za mnie - poprosił nowy papież.

Dobrze wiecie, że zadaniem konklawe było wybranie biskupa dla Rzymu. Wydaje się, że moi bracia kardynałowie wybrali go z końca świata. Dziękuję wam za przyjęcie, wspólnoto diecezjalna Rzymu. Dziękuję wam. Przede wszystkim chciałbym pomodlić się za emerytowanego biskupa Rzymu. Módlmy się aby Pan błogosławił mu, a NMP strzegła.

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

A teraz rozpoczynamy tę wspólną wędrówkę - biskup i lud. Jest to wędrówka Kościoła rzymskiego, który przewodniczy całemu Kościołowi. Módlmy się za siebie, za cały świat. Życzę wam, aby ta droga Kościoła, którą dzisiaj rozpoczynamy służyła ewangelizacji tego pięknego miasta. A teraz chciałbym udzielić błogosławieństwa, ale najpierw proszę was, zanim biskup poblogosławi, módlcie się żeby Pan błogosławił biskupa. Módlcie się za swojego biskupa. W chwili ciszy pomódlcie się za mnie.

Udzielam błogosławieństwa Wam i całemu światu, wszystkim kobietom i mężczyznom dobrej woli.

Bracia i siostry, bardzo dziękuję za przyjęcie, módlcie się za mnie. Wkrótce zobaczyby się. Jutro chciałbym pomodlić się do Matki Bożej, aby strzegła Rzymu. Dobranoc i dobrego odpoczynku.

Social media

ZŁOTA REGUŁA

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!
Mt 7,12

Kancelaria

Sprawy duszpasterskie załatwia się dziennie
30 min. po mszy św.

Nabożeństwa

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek
18:00

Środa
 8:00

Sobota
17:45 - msza niedzielna

Niedziela
 7:00,  9:00, 11:00
15:00 - nieszpory

Zawsze aktualny porządek nabożeństw w zakładce intencje mszalne